Home Sweet Home

*** ARTYKUŁY *** PRZEPISY *** PORADY *** INSPIRACJE ***

Wiosenne wnętrzaFoto: www.dom.pl

Wiosna oficjalnie rozpoczęła się już jakiś czas temu. Jednak próżno szukać wielu jej oznak, poza zielonymi pączkami na drzewach. Chłód i deszcze nie dają nam odpocząć, więc dlaczego nie schować się w domu? W oczekiwaniu na ciepłe wiosenne dni można poczynić pewne przygotowania, nadać swojemu domowi wiosennych barw i miło spędzić przy tym czas. Zachęcam do przejrzenia zdjęć i szukania inspiracji!Foto: www.hit-meble.com.pl


W wiosennych aranżacjach wnętrz dominuje kolor żółty i zielony. Decydując się na wiosenne odświeżenie domu, możemy wybrać pomalowanie wszystkich lub tylko jednej ściany na wybrany kolor, zainwestować w fototapetę lub jedynie wybrać kilka kolorowych akcentów, jak żółte poduszki lub pufy.

Foto: www.chemiabudowlana.info


Wnętrze łatwo można odświeżyć poprzez żółte i zielone dodatki - wazony, poduszki, tace i koszyki.


www.urzadzamy.plZachęcam do przyjrzenia się bliżej swoim wnętrzom i zastanowienia się, czy na pewno są one maksymalnie wykorzystane. Wiosną otwórzmy swój dom na świat - ustawmy stół, fotel lub szezlong przy oknie, za którym już wkrótce będzie zielono. Wiosennie wyglądają zielone, żółte lub niebieskie zasłony, pasujące do kolorowych narzut na krzesłach lub fotelach, które możemy wykonać sami. Duży, kolorowy wazon będzie ważnym akcentem ożywiającym kącik. 


Foto: www.hit-meble.com.pl
W nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu o chłodnych kolorach także może zagościć wiosna. Wystarczy dywanik o prostym geometrycznym kształcie i lekko zgaszonej barwie. Aby nasz pomysł na nowe wnętrze został uzasadniony, warto ozdobić ścianę grafiką lub przestrzenną kompozycją, taką jak kolorowy kwadrat odbijający światło. Dzieła dokończą rośliny w ozdobnych donicach.Foto: www.e-mieszkanie.pl

Kolejne żywe i jasne wnętrze. Żółte zasłony dodają światła, a atmosfera w pokoju stała się pogodna. Kolorowe poduszki w groszki i fototapeta z tulipanami wieńczą dzieło.

Foto: www.lovingit.plBardzo oryginalnie prezentują się we wnętrzu ozdobne kompozycje ścienne. Ich zaletą jest tymczasowość - równie łatwo je zdjąć, co zawiesić. Takie kompozycje z powodzeniem zastąpią obraz. Co więcej, możemy dać upust swojej kreatywności i dowolnie je ozdobić.

Foto: www.burak.plPodkładki stołowe oraz żółte i zielone obrusy to najprostszy, ale bardzo dobry pomysł na ożywienie wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w zależności od pory roku zmieniali drobne elementy wystroju. Komplet podkładek kupimy już za dziesięć złotych w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz.
Foto: www.murator.pl
Kolorowe kurtyny wewnętrzne to także dobry i niedrogi w wykonaniu pomysł. Kurtyny mogą być wykonane z przezroczystego plastiku, matowych lub błyszczących koralików lub łańcuszków. Nie muszą one służyć oddzieleniu poszczególnych sekcji domu - połyskujące kurtyny z powodzeniem możemy zawiesić na ścianie w pobliżu lampy lub okna.

Foto: www.urzadzamy.pl

Co może być bardziej wiosennego od świeżych kwiatów? Warto przejrzeć swoją kolekcję wazonów oraz ich stan. Najbardziej wiosenne będą te w odcieniu zieleni, żółci i błękitu. Jednak równie dobrze sprawdzą się proste wazony z bezbarwnego szkła. Każdy z nich można przewiązać dużą wstążką, ozdobnym sznurkiem lub założyć mu 'ubranko' - kawałek kolorowego materiału kładziemy płasko na blacie, na środku stawiamy wazon, zbieramy materiał ku górze i przewiązujemy.


Foto: www.urzadzamy.pl


Jeśli wazony, to oczywiście także doniczki. W sklepach i na targach możemy kupić kwiaty doniczkowe, a następnie przesadzić je do ozdobnych doniczek lub kupić jedynie osłonkę. Zaletą kwiatów doniczkowych jest większa trwałość niż kwiatów ciętych, np. tulipanów czy irysów, uchodzących za najbardziej wiosenne. Przy odpowiedniej opiece nad naszą rośliną, zakwitnie ona jeszcze nieraz! 

W nadziei, że wiosna już niebawem nadejdzie, zachęcam do szukania inspiracji na przywołanie wiosennej, ciepłej atmosfery. Mam nadzieję, że garść moich własnych pomysłów okaże się trafna!:)