Home Sweet Home

*** ARTYKUŁY *** PRZEPISY *** PORADY *** INSPIRACJE ***

Kolorowe kieliszki

Zestaw kieliszków, Duka, kolekcja Sagaform Club, projekt Matz Borgstroem,
129.90 za set 4 kieliszków

Kolorowe kieliszki do martini, FLO,
14.99Kolorowe kieliszki stały się ostatnio bardzo modne i można je znaleźć w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz. Kiedyś uchodziły za niepotrzebny wydatek lub kosztowny kaprys, nie wspominając o tym, jak trudno było je znaleźć. Teraz kolorowe kieliszki to bardzo trafny prezent zwłaszcza dla młodych osób, lubiących ciekawe formy i wzory. 


Kieliszki do wina, FLO,
19.99W zależności od naszych upodobań, możemy kupić kieliszki bardzo ekscentryczne lub jedynie lekko zabarwione na pudrowy lub mleczny kolor. Jest to zakup wart przemyślenia, bo naprawdę nigdy nam się nie znudzi, zawsze pozostanie oryginalny, a kolory wprawią nas w dobry nastrój.Kieliszki Home&You, seria Basic,
15.00 
Lines Wine Goblet, Zara Home,
29.90 


Kolorowych kieliszków jest obecnie w sklepach zatrzęsienie. Sprzyja temu zwłaszcza okres przedświąteczny oraz związane z nim zakupowe szaleństwo. Jednym z wielu dostępnych wariantów są kieliszki z pojedynczym wzorem, takim jak pastelowa smuga koloru lub wyrazista, kontrastująca wstęga.


Kieliszki z czerwoną oraz różową wstęgą, F&F Home,
19.49


Wybierając kieliszek z wzorem lub wstęgą, kierujmy się przede wszystkim jego jakością. 


Słaba jakość wykonania może spowodować, że pod wpływem ciepła przy zmywaniu lub w ciągu zwykłego użytkowania,  wstęga koloru zacznie się ścierać. 


Różowe kieliszki do wina na ozdobnej nóżce, 

F&F  Home, 55.49 za set 4 kieliszków
Przestrzegajmy dokładnie zasad mycia kieliszków podanych przez producenta. Większości kieliszków z wzorem nie można myć w zmywarce. Kieliszki z farbowanym szkłem mogą mieć oznaczone ograniczenia temperatury zmywania.


Kieliszki do wina, martini oraz wódki, Duka,
79.90 - 99.90


Wśród kolorowych kieliszków zdarzają się także formy naprawdę awangardowe. Przoduje w tym firma Duka, oferująca kieliszki z kolorowymi nóżkami o wypukłej podstawie, która powoduje, że kieliszki nigdy nie stoją prosto. Przy najlżejszym dotknięciu kieliszki zaczynają się kołysać, ale specjalna budowa sprawia, że nie wywracają się. Wywrócić można się jednak patrząc na ich cenę. Za przyjemność posiadania dwóch awangardowych kieliszków do wina marki Duka musimy zapłacić 79.90. Komplet 4 kieliszków do wódki kosztuje, bagatela, 99.90. Tyle samo zapłacimy za komplet 4 kieliszków do martini.
Ikea PS Skogsstjarna,
kieliszki z ręcznie formowanego szkła,
16.99 za set 3 kieliszków

Amatorów lekkiej ekstrawagancji nie zawodzi także lider szwedzkiego designu, Ikea. W tym sklepie możemy znaleźć komplet nowoczesnych, ascetycznych w formie kieliszków w zimnych odcieniach błękitu i srebra. Każdy egzemplarz jest unikatowy. Zaletą tych kieliszków jest możliwość mycia w zmywarce oraz przystępna cena - za set 3 kieliszków zapłacimy 16.99.
Evita Champagne Flute, Zara Home,
23.90

Aby poczuć się przez chwilę niczym greccy bogowie, musimy zaopatrzyć się w niezwykłe kieliszki Zara Home. Są to kieliszki do szampana w transparentnym kolorze złota oraz tłoczonym motywem kwiatowym i ozdobną nóżką. 
Jessie Wine Glass, Zara Home,
23.90
Wielbicielom totalnej ekstrawagancji i bardzo nowoczesnego designu, proponuję kieliszki Zara Home w kolorze czarnym. Kieliszkom nadano elegancki połysk, a nóżka przypominająca grecką kolumnę dodaje klasycznego sznytu tym bardzo awangardowym kieliszkom.